PROSLAVA BLAGDANA SV. FRANJE ASIŠKOG

od Kristina na 5 listopada, 2014

Ove nedjelje u našoj župi već tradicionalno  je obilježen blagdan suzaštitnika  župe – svetog Franje Asiškog.


Sveta misa proslavljena je na otvorenom kod Društvenog doma, odnosno lani posvećenog raspela u Starom Jelkovcu.  Misu je predslavio fra Tomislav Smiljanić, župni vikar u župi Predragocjene Krvi Isusove u Kozari Boku. Mise se u ovom dijelu naše župe služe jednom godišnje, na blagdan sv. Franje Asiškog  ili  nedjelju najbližu tom blagdanu.

Misno slavlje animirao je mješoviti župni zbor,  a završeno je procesijom do kapelice sv. Franje Asiškog gdje je udijeljen i završni blagoslov.

Na kraju misnog slavlja upravitelj župe Josip Horvat zahvalio je posebno  članicama društva Hrvatska žena Jelkovec i g. Miji Filipoviću koji i vode brigu i uređuju kapelicu sv. Franje Asiškog, te koji su uložili ove kao i ranijih godina puno truda oko organizacije proslave blagdana, te priredili domjenak.

Ostatak fotografija možete pogledati u galeriji.

 

Prethodni članak:

Slijedeći članak: