AKCIJA PRIKUPLJANJA POMOĆI IZBJEGLICAMA IZ UKRAJINE

od Kristina na 29 ožujka, 2022

Dragi župljani,

Zahvaljujemo na iznimnom odazivu u akciji prikupljanja pomoći za izbjeglice iz Ukrajine koje su smještene u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Lwówek Śląskom.

Vlč. Krzysztof Kiełbowicz, župnik, prihvatio je u župnim prostorijama 140 izbjeglica iz Ukrajine o kojima od njihovog dolaska brine.

Našoj akciji priključile su se i Osnovna škola Ivanja Reka, s područnom školom u Resniku, osnovna i srednja škola iz Jelkovca, dječji vrtić En-Ten-Tini Jelkovec, podružnica Matice umirovljenika Pešćenica- Žitnjak Ivanja Reka, te župni Caritas župa Ivanja Reka i Jelkovec.

Ukupno je prikupljeno 10.410,00 € i 700 poljskih zlota, te je namirnicama i higijenskim potrepštinama napunjen veliki kombi.

Sva prikupljena pomoć, osobno je uručena vlč. Kiełbowiczu od strane našeg župnika Josipa Horvata koji je zajedno sa župljanima Goranom i Ivanom Zeljkom istu odvezao u Poljsku, odakle prenosi neizmjernu zahvalnost izbjeglih Ukrajinaca, kao i Zaklade sv. Kristofa.

 

Više slika nalazi se u galeriji. 

Prethodni članak:

Slijedeći članak: