Muzej bl. Alojzija Stepinca u Noći muzeja

Muzej bl. Alojzija Stepinca, smješten uz zagrebačku katedralu, prvi će put u petak, 30. siječnja 2015. godine sudjelovati u manifestaciji „Noć muzeja“.

Posjetitelji muzeja moći će uživati u spomen-zbirci blaženog Alojzija Stepinca, koja predstavlja brojne dokumente i predmete kojima se za života služio kardinal Stepinac. Usto, o njegovu životu istrošenom u svjedočenju za vječne vrijednosti govorit će povjesničari, vrsni poznavatelji njegova lika i djela, te svjedoci Stepinčeva moćnog zagovora na nebu.

Muzej se otvara u 18 sati, a u 20 sati počinje središnji program:

20:00 Neumoljiva propaganda protiv Stepinca
predavanje dr. sc. Jure Krište, Hrvatski institut za povijest

20:30 Hrabrost – najviša Stepinčeva krepost
predavanje dr. sc. Robina Harrisa, britanskog povjesničara

21:00 Svjedoci Stepinčeva moćnog zagovora na nebu
Svoja će svjedočanstva ispričati Ane Beno i Marijana Brkan (rođ. Beno) iz Dubrovnika. Marijana je ozdravila od cerebralne paralize po zagovoru blaženog Alojzija Stepinca, nakon što ju je njezina majka Ane, znajući dijagnozu, uzela iz bolnice te odnijela na Stepinčev grob i napravila zavjet. To je uslišanje priznato u postupku za proglašenje Stepinca blaženim.